Vítejte můžete se přihlásit nebo registrovat.

ECigaretyPřerov.cz

Dokument o tabákové lobby a zdravější formě kouření - elektronických cigaret

Jaký je dnes svět kuřáků a změnily něco elektronické cigarety? Zamyšlení nad osobní svobodou, korupcí ve společnosti a osudem budoucích generací. Americký dokument.

Více

E-cigarety jsou méně škodlivé než tabákové. Potvrdili to britští vědci

Elektronické cigarety jsou zhruba o 95 procent méně škodlivé než tabákové cigarety, tvrdí studie agentury britského ministerstva zdravotnictví, o níž informovala agentura Reuters.

Více

E-cigarety škodí méně než hořčice? Odborníci se přeli

Elektronická cigareta přišla na trh jako „zdravější“ alternativa tabákového kuřiva, mnozí ji dokonce doporučují jako léčbu závislosti na kouření. Přesto ale připravovaný protikuřácký zákon staví elektronické cigarety na roveň běžných a zakazuje jejich kouření například v restauracích.

Více

Elektronické cigarety neškodí? Lidé o nich mají zkreslené představy.

Elektronické cigarety už existují 15 let a setkávají se s mimořádným úspěchem ze strany kuřáků, pro které jsou mnohdy přijatelnější a méně zdraví škodlivou variantou, když jim činí problémy se zcela odnaučit užívání tabákových výrobků. O jejich téměř minimálním podílu na poškozování zdraví však mnoho lidí v Evropě neví.

Více

Fakta a mýty o elektronických cigaretách

Kolem elektronických cigaret se velmi rychle rozšířilo mnoho mýtů. Co z toho je pravda, a čemu věřit nelze?

 

Více

Je třeba snížit dostupnost cigaret, zajistit nekuřácké prostředí, tvrdí profesorka Králíková

"...elektronická cigareta namísto té klasické znamená naprosto podstatné snížení rizika pro zdraví."

Více

Kauza otrav a úmrtí - jaká je realita?

Protože bulvární média rozvířila mezi uživatele strach a paniku, níže naleznete všechny důležité fakty ohledně otrav a úmrtí, které měly údajně na svědomí e-cigarety, respektive náplně do nich.

Více

Kouření je nemoc, IQOS je škodlivý, e-cigarety vychází nejlépe

O závislosti, odvykání, ale i srovnání cigaret & e-cigaret & vodní dýmky (samozřejmě jako vždy, e-cigareta vychází nejlépe)

Více

Než cigarety, radši vapujte, radí lékařka kuřákům

Celý život pomáhá na svém klinickém pracovišti kuřákům přestat se svou závislostí. Jako lékařku ji trápí, že kvůli kouření u nás ročně předčasně umírá šestnáct tisíc lidí. Profesorka Eva Králíková není na kuřáky přísná. Trpělivě jim vysvětluje, že jsou nemocní a že se mají léčit, uvedla pro magazín Rodina DNES.
 
Více

Nové studie potvrzují, jak moc jsou důležité příchutě e-liqudů!

V poslední době jsou příchutě e-liquidů velkým tématem zejména v USA, ale dnes už i v Evropském parlamentu. Dlouho se diskutuje o jejich možném zákazu. Nedávná studie stejně jako mnoho dalších před tím, ale zjistila, že omezování výběru e-liquidů není správná cesta, protože příchutě jsou hnacím motorem úspěchu, jak s kouřením přestat. Nedávno zveřejněný článek od nezávislých vědců potvrzuje to, že vapeři preferují ovocné nebo cukrovinkové příchutě více než ty tabákové.

Více

Vyměňte tabák za e-cigaretu, radí britští lékaři

Anglická vládní agentura Public Health England mění kritický názor zaměstnavatelů na e-cigarety. Tento poradní orgán jim ve své expertní zprávě doporučil přehodnotit současný postoj vůči elektronickým cigaretám tak, aby kuřáci byli více motivováni přestat holdovat běžným cigaretám. Firmy a úřady například vyzývá k tomu, aby nenutili vyznavače e-cigaret chodit do kuřáckých místností, ale místo toho jim budovali samostatné místnosti. Stanovisko přišlo po zveřejnění výzkumu, který konstatoval, že e-cigarety jsou ve srovnání s nimi až o 95 procent méně škodlivé.

Více